E-Ticaret Yönetim ve Danışmanlığı

E-ticaret Yönetim ve Danışmanlığı

E-ticaretin satış sitesi yaparak internette yayınlamak ve müşteri beklemek olmadığını biliyoruz. E-ticaret danışmanlığı hizmetimiz kapsamında; eticaret konusunda sürdürülebilir projeler için; dijital varlık oluşturulmasından pazarlamaya, analizlerden strateji belirlenmesine kadar pek çok başlık senkronize yürütülmektedir. Süreç içerisinde Google Reklam Yönetimi; SEO(Arama Motoru Optimizasyonu), Sosyal Medya Yönetimi, Mobil Pazarlama, Analytics v.b. ölçme araçlarının kullanımı ve analizi gibi çalışmaların birbirinden ayrı yürütülmesi hedeflenen noktaya ulaşılmasını zorlaştırır.

Vera Dijital olarak e-ticaret yönetimi ve eticaret danışmanlığı hizmetlerimiz bünyesinde yaptığımız çalışmaları bu çerçevede düzenler ve yürütürüz. Hizmetlerimiz belirli periyotlar üzerine sizinle beraber, size özel atanan e-ticaret danışmanı yönetimiden kurgulanır, firmanın ihtiyaç ve beklentisine göre her biri alanında uzman ekip arkadaşlarımız tarafından e-ticaret danışmanı yönetiminde sürdürülür.

Varlık Oluşturma

Bu süreç eticaret yazılımı seçimi kararı ile başlar ve e-ticaret sitesi kurulması kararının ardından, sitenin hangi yapıda kurulacağı, tasarımı gibi yapısal özellikler bu adımda belirlenir. Tasarım ve teknik açıdan siteyi ziyaret eden müşteriler için önemli kriterler incelenir. Hedef kitle ve rakiplerin analizi yapılarak sitenin ana hatları tamamlanır. Bu süreçte eticaret danışmanına Google Optimizasyonu (SEO) ekibimiz, dijital pazarlama strateji ekibimiz, grafik ekibimiz ve yazılım ekibimiz destek verir.

Pazarlama Kanalları Kullanımı

Sitenin yapımının tamamlanmasının ardından hedef kitleye; doğru tasarım ile doğru mecralarda ve doğru zamanda ulaşımı sağlayacak pazarlama kanalları belirlenir. Çözüm ortaklarımızın geniş pazarlama seçenekleri ile neredeyse müşterilere nokta atışı ulaşma imkanı sağlanır. Kanallar içinde firmanın sektör ve hedef kitlesine göre bütçe ve yayın periyodu belirlenir. Bu süreci e-ticaret danışmanı; dijital pazarlama stratejisti, Google reklam uzmanları, Google optimizasyon uzmanları, sosyal medya reklam uzmanları ve sosyal medya yönetimi uzmanları ile birlikte yürütür.

Analiz / Rapor

Sitenin aylık trafik, satış ve reklam harcamları v.b. analizleri yapılır. Müşteri davranışları, anlık işlemler, site deneyimi ve daha bir çok konu detaylı olarak araştırılır. Bu incelemenin sonunda sitenin tüm detaylarını içeren bir rapor sunulur. Bir sonraki ayın ve yılın stratejileri belirlenir ve revize edillir.